Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

3688-pr Napísali sme | SOUDAL

Zateplujeme pomocou lepiacich pien

  "S manželom uvažujeme o zateplení nášho domu. Naši susedia si nechali zatepliť dom dodávateľsky. Všetko vyzeralo veľmi jednoducho a izoláciu mali nalepenú za jeden deň! Môj manžel je zručný remeselník, domáci majster."

3562-124v Napísali sme | SOUDAL

Steny podľa Vašich predstáv

Nerovnosti stien alebo ich nevzhľadný a drsný povrch s nerovnomernou štruktúrou sú spravidla dôsledkom nekvalitnej murárskej alebo maliarskej práce.

3489-web1 Napísali sme | SOUDAL

Montujeme a utesňujeme polyuretánovou penou

Polyuretánové peny sú dôležitým pomocníkom pri stavebných prácach. Kým predtým sme museli miešať sypké stavebné materiály s vodou, dnes si vystačíme s plechovkou peny a aplikačnou pištoľou Soudal.

3425-click-fix-fin-obalkaweb Napísali sme | SOUDAL

Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Na lepenie, spájanie materiálov a vyplňovanie otvorov je k dispozícii veľké množstvo pien, ktoré uľahčujú a urýchľujú prácu. Zároveň je vďaka nim práca relatívne čistá, neplytvá sa materiálom a odpad je minimálny;

1130-02-nanest-etics-n3cs02 Napísali sme | SOUDAL

Lepiace peny ETICS a PERI BOND na izoláciu a zateplovanie

Slovo "izolácia" pôsobí ako zaklínadlo, a to aj na štátne inštitúcie, ktoré zvyčajne nie sú k jednotlivcovi veľmi štedré. Počujú na "zelené" dotačné programy, pretože úspory energie sú v záujme nás všetkých. Aby sme mohli pri zatepľovaní postupovať rýchlo a kvalitne, budeme používať nové technológie a materiály, medzi ktoré určite patria aj lepiace peny SOUDAL.

3915-img-1063 Napísali sme | SOUDAL

Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Rýchlotuhnúce lepidlá predstavujú úplne novú kvalitu v stavebníctve a rôznych renovačných prácach: nie je potrebné hľadať a voziť množstvo materiálu, miešať ho a vykonávať všetky mokré práce, ktoré napríklad pri murovaní extrémne predlžujú stavbu. Lepiaca pena Soudabond Easy PU je vysoko účinná. Vyrába ju spoločnosť SOUDAL.

1113-vod Napísali sme | SOUDAL

Spoľahlivý pomocník na lepenie a tmelenie

Možno niektorý historik v budúcnosti označí prvé desaťročie nášho tisícročia za vek lepidla. Je faktom, že mnohé veci, ktoré sme kedysi museli pribíjať, skrutkovať alebo zvárať, dnes rýchlo a jednoducho zlepíme.

Tým odpadá mnoho ďalších činností, napríklad vŕtanie, a práca je neporovnateľne presnejšia a čistejšia.
SOUDAL prináša do tejto oblasti viacero zaujímavých produktov.

1112-vod Napísali sme | SOUDAL

T-REX spája aj utesňuje

Už od čias dinosaurieho šialenstva v Jurskom parku je Tyranosaurus Rex symbolom neuveriteľnej sily pre malé deti, ktoré sa hrajú s plastovými jaštermi. Niet divu, že tento symbol používajú výrobcovia neobyčajných vecí v najrôznejších oblastiach. Je aj v lepidle, ktoré dokáže odolať neuveriteľne extrémnym podmienkam. Vyrába ho spoločnosť Soudal.

1108-vodni01 Napísali sme | SOUDAL

Lepíme a fixujeme polyuretánovými penami

PU peny sú dôležitým pomocníkom pri stavebných prácach, pretože sa dajú použiť rýchlo a relatívne čisto. Tam, kde sme kedysi museli miešať sypké stavebné materiály s vodou
a všetko dlho schlo, si dnes vystačíme s tryskou SOUDAL a aplikačnou pištoľou.

1081-uvodni Napísali sme | SOUDAL

S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Za starých čias sa sezónni murári vracali zo stavieb domov od novembra do marca a pracovali na hospodárstve, pretože nebolo možné vziať do ruky vejár, lyžicu a hladidlo, alebo zo zimných stavebných prác nič dobré nevzniklo, pretože každému bolo jasné, že mráz a malta nejdú dokopy. S výnimkou extrémnych teplotných výkyvov môže byť dnes stavebná sezóna vďaka niektorým výrobkom SOUDAL takmer neprerušovaná;

1074-foto-pro-zaklad Napísali sme | SOUDAL

Luxusná ochrana dreva od SOUDALU

Drevo bolo vždy jedným z najkvalitnejších materiálov, či už sa používalo pri stavbe domov alebo pri výrobe bytových doplnkov. Originalita dreva vyniká v dekoráciách, zábradliach, nábytku, podlahách, okenných rámoch... najmä ak je správne ošetrené.

1063-uvodni01 Napísali sme | SOUDAL

Tmelíme a utesňujeme vonkajšie škáry

Prasknuté škáry a trhliny v omietke a streche sa nachádzajú takmer na každom dome alebo chate.
Takmer každý dokáže opraviť množstvo bežných porúch. Stačí dodržiavať správny pracovný postup a poznať sortiment vhodných výrobkov;

1058-rex1 Napísali sme | SOUDAL

T-REX, lepidlo a tmel v jednom

V každé domácnosti se občas vyskytne něco, co je potřeba přilepit, nalepit, zatmelit. Dlouhou dobu byly na trhu výrobky, které byly určené výhradně k lepení a jiné výhradně k tmelení.  

Renomovaný belgický výrobce stavební chemie Soudal v nedávné době představil na českém trhu univerzální těsnící tmel a současně lepidlo v jednom.
Na pultech jej najdete pod obchodním názvem T-REX.