Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


T-REX spája aj utesňuje

Už od čias dinosaurieho šialenstva v Jurskom parku je Tyranosaurus Rex symbolom neuveriteľnej sily pre malé deti, ktoré sa hrajú s plastovými jaštermi. Niet divu, že tento symbol používajú výrobcovia neobyčajných vecí v najrôznejších oblastiach. Je aj v lepidle, ktoré dokáže odolať neuveriteľne extrémnym podmienkam. Vyrába ho spoločnosť Soudal.

Spoločnosť Soudal vyrába lepidlo s vysokou lepiacou silou pomocou jedinečnej patentovanej technológie polymérov SMX. Výrobok je chemicky neutrálny a trvalo pružný, takže ho možno použiť na vodorovné a zvislé spoje v domácnosti a na stavbách. Vďaka tomu, ako T-Rex obstálo pri extrémnych požiadavkách, sa úspešne používa aj v automobilovom, lodnom a leteckom priemysle - a to už o niečom svedčí.

Extrémne silné lepidlo T-Rex lepí a tmelí všetky materiály a drží okamžite!

Lepidlo a tmel možno použiť všade

Vďaka vysokej počiatočnej priľnavosti T-REX znižuje potrebu upevňovania a zaisťovania spojov. Môže sa používať aj v náročných podmienkach, netvorí bubliny a samozrejme odoláva väčšine chemikálií. Po vytvrdnutí ho možno ďalej spracovávať.
Testy a prax potvrdili jeho vynikajúcu priľnavosť k oceli, kovom všeobecne a tiež k plastom (okrem PP, PE, PTFE, PMMA).

Nezanecháva škvrny na poréznych materiáloch, ako je žula, a dobre priľne aj na mokrých povrchoch. Trvalo pružný spoj reaguje na zmeny teploty a vibrácie. T-Rex je stálofarebný a možno ho aj prelakovať.

Môžete ním okrem iného lepiť dosky a profily pri rekonštrukcii bytu, soklové lišty v obývačke, obklady v predsieni, umývadlo v kuchyni (odoláva plesniam), zrkadlo v kúpeľni, spoje medzi plechmi na streche, police v pivnici, panely a zateplenie na fasáde..., alebo dokonca karavan zaparkovaný na záhrade. A samozrejme, najrôznejšie diery, otvory
a medzery možno ľahko vyplniť T-REX ako tmel prakticky kdekoľvek.

A ako sa pracuje s T-Rexom?

Lepidlo a tmel v jednom dostanete v 290 ml kazete, vďaka čomu je balenie veľmi praktické. Povrch lepených plôch by mal byť čistý a odmastený, zbavený prachu a nepriľnavých častíc.

Stačí, ak nemrzne (rozsah +1 °C až +30 °C) a môžete sa pustiť do práce: aplikačná pištoľ vám bude dobre fungovať. Výsledná pevnosť lepeného spoja závisí od stlačenia lepených častí počas aplikácie, čo sa odporúča najmä pri namáhaných spojoch. Nakoniec vyhlaďte okraje tmelom alebo prstom namočeným v mydlovej vode, a ak vám niekde kvapne, pomôže acetón alebo nafta na nevytvrdnuté lepidlo, odstraňovač silikónu Soudal na vytvrdnuté lepidlo - alebo jednoducho škrabka.

obrázek článku 21:62:0

obrázek článku 21:62:1

obrázek článku 21:62:2

obrázek článku 21:62:3

obrázek článku 21:62:4

 

obrázek článku 21:62:5

obrázek článku 21:62:6

obrázek článku 21:62:7

 
 
 
 
1729-paman50mm T-REX spája aj utesňuje

Zakrývanie okolitých povrchov pri maľovaní a tmelení, vhodná pre ľahké balenie a zväzovanie, krátkodobo...

T-REX_CRYSTAL_VIZ_14041 T-REX spája aj utesňuje

Unikátne 100% číre lepidlo a tmel v jednom. Vďaka použitiu technológie SMX® firmy Soudal je...

T-REX_POWER_VIZ_1404 T-REX spája aj utesňuje

Najuniverzálnejší produkt s najširším použitím na trhu. Svojimi vlastnosťami predčí väčšinu tmelov a lepidiel.

1058-rex1 T-REX spája aj utesňuje
2445-trex T-REX spája aj utesňuje