Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


Steny podľa Vašich predstáv

Nerovnosti stien alebo ich nevzhľadný a drsný povrch s nerovnomernou štruktúrou sú spravidla dôsledkom nekvalitnej murárskej alebo maliarskej práce.

Ak ste sa stali obeťou neprofesionálnych remeselníkov alebo ste sa jednoducho rozhodli zlepšiť kvalitu svojho domova, máme pre vás dobrú správu - existujú materiály, pomocou ktorých sa dá všetko napraviť.

S pomocou stierky SOUDAL môžeme steny opraviť aj sami.

Zostáva už len ujasniť si, koľko času a peňazí chceme venovať múrom. A v neposlednom rade, aké vysoké sú naše nároky na konečný vzhľad obytného priestoru.

Materiály by sme mali vyberať vhodne podľa typu podkladu a problému, ktorý chceme vyriešiť.

Napr. na škáry v sadrokartóne nemožno použiť rovnaké materiály ako na praskliny v omietke. so šikovnými pomocníkmi môžeme opäť vytvoriť hladkú stenu na nerozoznanie od sadrokartónu.
Pustime sa do toho...

 

Príprava podkladu je základom

Ošetrovaná oblasť sa najprv natrie základným náterom. Tým sa nielen zjednotí nasiakavosť podkladu, ale zvýši sa aj priľnavosť nanášanej farby alebo omietky. Zároveň sa tým zvýši súdržnosť a pevnosť podkladu. Použite SOUDAL SOUDAKRAT AKRYLÁTOVÁ PENETRÁCIA alebo SOUDAKRAT STAVEBNÁ DISPERZIA, ktoré je potrebné riediť podľa návodu. A je vhodný na omietky aj sadrokartónové dosky. Na problematické alebo menej savé povrchy odporúčame použiť SOUDAL MUD NANO PENETRÁCIA. Ak je potrebné stierkovať hladké nesavé povrchy, ako sú sadrokartón, plast alebo kov, možno odporučiť SOUDAL ADHESIVE COAT. Penetračné nátery sa nanášajú štetcom alebo valčekom.

Záujem o luxusný vzhľad hladkých stien rastie

Dôvod je čisto estetický - naše nároky sa zvyšujú v rôznych oblastiach života, v neposlednom rade aj na krásu a útulnosť našich domovov. Opravy s jemnozrnným materiálom možno vykonať tak, že len ťažko nájdete miesto, kadiaľ viedli káble alebo potrubia, omietka dokonale splynie s okolitou stenou. Aj maľovanie hladkej steny bude jednoduchšie.

Na suchú a čistú stenu (ak bol savý podklad ošetrený základným náterom SOUDAL SOUDAKRAT ACRYLATE PENETRATION(1) alebo SOUDAKRAT CONSTRUCTION DISPERSION) použite tenkovrstvovú brúsnu stierku SOUDAL INTERNÁ-vyrovnávacia-malta(2). Naneste ju na celú plochu v jedno- až trojmilimetrovej vrstve a po zaschnutí prebrúste. Ak vyrovnávate povrch lokálne, stačí brúsenie šmirgľovou doskou, na väčších plochách použite brúsnu mriežku(3). Postup opakujte podľa potreby. Potom už stačí len natrieť. Ak zvolíme SOUDAL PAINT PROFI, dosiahneme skvelý výsledok. Takto dokončená stena je na nerozoznanie od hladkého povrchu zo sadrokartónu. Do miestností s nárokmi na reprezentatívny vzhľad ju vrelo odporúčame.

obrázek článku 86:139:0

obrázek článku 86:139:1

obrázek článku 86:139:2

 
 

 

Steny s jemnou štruktúrou

Menej nákladnou, ale stále atraktívnou a vkusnou možnosťou je povrchová úprava stien pomocou SALTOVANÝCH ŠOKOVÝCH KÓD, ktoré vytvárajú jemne štruktúrovaný povrch. Z pôvodného podkladu odstráňte všetky nesúdržné časti alebo odlupujúcu sa farbu a povrch umyte vlažnou vodou so saponátom. Použite rovnakú penetráciu ako pri hladkej omietke. Omietku dôkladne premiešajte a potom ju naneste oceľovým hladidlom v tenkej vrstve(1). Po čiastočnom zaschnutí ju krúživým pohybom hladidla vyrovnajte na plstený povrch(2). Na drobné lokálne opravy omietok s jemnou štruktúrou použite SOUDAL PLASTOVÚ OMIETKU PURGE a na rohové škáry a škáry s požiadavkou na pružnosť použite pružnú plastickú SOUDAL PLASTOVÚ OMIETKU. Vytvrdnutú omietku natrite bežnými disperznými interiérovými farbami. SOUDAL odporúča svoju FARBU ECONOMY(3), ktorá sa nanáša valčekom alebo štetcom.

obrázek článku 86:139:3

obrázek článku 86:139:4

obrázek článku 86:139:5

 
 

 

A čo sadrokartónové dosky?

Ak sme sa rozhodli rozdeliť priestor ľahkými sadrokartónovými priečkami, mali by sme venovať osobitnú pozornosť povrchu a rohovým spojom jednotlivých dosiek. Škáry prekryjeme sklotextilnou mriežkou SOUDAL JOINTING STRAP(1) a vyplníme vrstvou SOUDAL PLUMBING STRAP(2). Po zaschnutí stierky naneste na povrch druhú vrstvu s miernym prekrytím a vyrovnajte všetky ďalšie priehlbiny, napríklad po skrutkách. Nakoniec, po úplnom vytvrdnutí stierky, vyrovnajte povrch pomocou SOUDNEJ BRÚSKY(3). Na ošetrenie rohov použite pružný plast ACRYLATE SMALL, ktorý po nanesení aplikačnou pištoľou okamžite vyhlaďte prstom. Na konečnú úpravu stien môžeme zvoliť SOUDNÝ NORMÁLNY NÁTER, ktorý predstavuje vynikajúci pomer cena/kvalita. Zároveň zaručuje čisto biely, odolný povrch.

obrázek článku 86:139:6

obrázek článku 86:139:7

obrázek článku 86:139:8

 
 

 

 
MALIRSKA_BARVA_ECONOMY_VIZ_1410 Steny podľa Vašich predstáv

Akrylátová maliarska farba pre nátery interiérov s vysokými nárokmi na efektivitu práce a ľahké na... ​

MALIRSKA_BARVA_NORMAL_VIZ_1410 Steny podľa Vašich predstáv

Akrylátová maliarska interiérová farba vysokej kvality určená pre maľby interiérov s vysokými nárokmi...

MALIRSKA_BARVA_PROFI_VIZ_14106 Steny podľa Vašich predstáv

Akrylátový náter najvyššej kvality určený na úpravu povrchov luxusných interiérov a obytných miestností.

SADROKARTONARSKA_STERKA_15KG_VIZ Steny podľa Vašich predstáv

Veľmi jemná pasta určená na vyrovnanie a finálnu úpravu hladkých stavebných povrchov ako sú sadro...

SOUDAKRAT_AKRYLATOVA_PENETRACE_1KG_VIZ_1410 Steny podľa Vašich predstáv

Základný penetračný náter na zvýšenie priľnavosti následných náterov na savé podklady ako omietky...

STUKOVA_OMITKA_15KG_VIZ Steny podľa Vašich predstáv

Stierková zmes v pastovitom stave určená pre tenkovrstvovú celoplošnú finálnu úpravu stien a stropov.

VNITRNI_VYROVNAVACI_STERKA_15KG_VIZ Steny podľa Vašich predstáv

Pastovitá hmota určená na plošné nanášanie a vytváranie rovných a hladkých povrchov. Pripravená k okamžitému použitiu ...