Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Za starých čias sa sezónni murári vracali zo stavieb domov od novembra do marca a pracovali na hospodárstve, pretože nebolo možné vziať do ruky vejár, lyžicu a hladidlo, alebo zo zimných stavebných prác nič dobré nevzniklo, pretože každému bolo jasné, že mráz a malta nejdú dokopy. S výnimkou extrémnych teplotných výkyvov môže byť dnes stavebná sezóna vďaka niektorým výrobkom SOUDAL takmer neprerušovaná;

Predtým sa v zime budovy odmlčali alebo sa čerstvé murivo muselo zakryť a chrániť pred mrazom rohožami alebo riadne zatopiť. To všetko trvalo dlho a výsledok bol stále neistý. Pri stavbe však platí, že čas sú peniaze, a my si neradi doprajeme aspoň štvrťročnú (ale skôr dlhšiu) prestávku. Nové materiály na murovanie a šikovná chémia si však dokážu poradiť aj s týmto rizikovým obdobím roka na stavbách.

Recept proti chladu

Príkladom je protimrazová prísada SOUDAFROST, ktorá výrazne urýchľuje tuhnutie a najmä tvrdnutie cementových materiálov, ako sú betóny, malty, potery a lepidlá. Takáto pomoc je neoceniteľná pri zimných prácach. Soudafrost bol priamo vyvinutý pre práce v mínusových teplotách a pre materiály, ktoré budú v kontakte s oceľovou výstužou. Všetko s ním ide rýchlo, takže nehrozí hrdzavenie výstuže, tiež sa znižuje teplota zamŕzania vody, takže aj pri nízkych teplotách má malta alebo betón hneď od začiatku vysokú pevnosť. Zvyšuje odolnosť voči posypovým soliam, poveternostným vplyvom, zmrazovacím cyklom, predlžuje životnosť.

Proti vode

Stavebné konštrukcie však netrápi len chlad. Niektoré miesta musia odolávať vonkajšiemu tlaku vody. Týka sa to najmä rôznych oporných múrov, podzemia - základov, pivníc, garáží, ale aj striech, podláh a inštalačných jám. Tu používame hydroizolačnú prísadu SOUDAPROOF. Pomáha aj tam, kde chceme, aby voda tiekla, t. j. vo vodných tokoch a korytách, rybníkoch a bazénoch. Používajte ju po inštalácii vodorovnej hydroizolácie do malty a omietky.
Betón alebo malta sú po jeho použití menej nasiakavé a priepustné, pretože hydroizolačný účinok Soudaproofu je značný.

Disperzia inými slovami znamená, že látky sú rovnomerne rozptýlené v prostredí. V prípade skvapalňovacieho efektu sa zvyšuje hustota, vodotesnosť a tiež výsledná pevnosť podkladového, architektonického a pohľadového betónu. Na tento účel slúži superplastifikačná prísada SOUDAPLAST. Používa sa aj pri výrobe stavebných prvkov, v cementových podlahových náteroch (napríklad pre podlahové vykurovanie) alebo v maltovinách a škárovacích hmotách, ktoré sú lepšie spracovateľné bez nutnosti pridávania vody, ktorá by potom príliš predĺžila ich tuhnutie.

Ako na pleseň

Voda však môže škodiť aj inak: napríklad v prípade, že je jej príliš veľa v starom murive, čo spôsobuje nevzhľadné výkvety alebo dokonca nebezpečné plesne. Takéto múry sa snažíme dať do poriadku pomocou sanačných omietok. Ak vytvorí hydrofóbne póry, vlhkosť prestane stúpať murivom. To dokáže plastifikačná a prevzdušňovacia prísada SOUDAPOR v cementových a vápennocementových maltách so sanačnými a tepelnoizolačnými vlastnosťami. Zlepšuje spracovateľnosť a zvyšuje priľnavosť, takže sa ľahšie nanáša a v dôsledku toho takáto omietka lepšie odoláva vlhkosti a mrazu. Okrem toho v závislosti od stupňa prevzdušnenia šetrí až dvadsať percent potrebnej hmoty.

Nájdete ich na webe

Sortiment výrobkov, ktoré spoločnosť Soudal používa na uľahčenie výstavby, je veľmi široký. Predstavuje základné nátery, lepidlá, disperzné spojivá
a tužidlá, ale aj čistiace prostriedky na také odolné nečistoty, ako sú škvrny od vápna, cementu
a malty, ktorým sa počas výstavby ťažko predchádza. Čistič stavebných povrchov SOUDACLEANER sa osvedčil
na betón, kameň a tehly, dlaždice, dokonca aj obkladačky, ale dáte s ním "dokopy" aj stavebné náradie alebo dokonca miešačku.

PROFI_FLEX_25KG_VIZ_1503 S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Mrazuvzdorné cementové lepidlo na profesionálne lepenie obkladu a dlažieb vystavených zvýšenému...

SOUDAFROST_1L_VIZ S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Bezchloridová kvapalná prísada pre možnosť spracovania cementových hmôt pri nízkych teplotách. Urýchľuj...

SOUDAHARD_1L_VIZ_1405 S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Napúšťací náter na spevnenie betónových povrchov a zvýšenie odolnosti podlahových aj zvislých plôch...

SOUDAPOR_1L_VIZ_1403 S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Prevzdušňovacia/plastifikačná prísada do cementových mált. Vytvára vysoko priedušnú maltu so zvýšenou...

SOUDAPROOF_1L_VIZ_1405 S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Prísada do cementových hmôt pre jednoduchú a ekonomicky výhodnú prípravu vodotesného betónu alebo ma...

TILE_FLEX_25KG_VIZ S inteligentnou stavebnou chémiou nevadí ani mráz

Mrazuvzdorné cementové lepidlo so zníženým sklzom na obklady a dlažby. Vhodné pre exteriér a interiér.