Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Na lepenie, spájanie materiálov a vyplňovanie otvorov je k dispozícii veľké množstvo pien, ktoré uľahčujú a urýchľujú prácu. Zároveň je vďaka nim práca relatívne čistá, neplytvá sa materiálom a odpad je minimálny;

A nepotrebujeme ani ventilátor, stierku a špachtľu, pretože si vystačíme s pištoľou, ktorou nanesieme vybranú penu. A pri tom sa na chvíľu zastavíme, pretože "nie je pištoľ ako pištoľ".

Na trhu sú bežne dostupné konvenčné pištole určené na aplikáciu pištoľových pien. Ich používanie si vyžaduje určitý stupeň skúseností a zručnosti. Koniec koncov, v živote ide o to, aby bola práca čo najjednoduchšia a zároveň sa dosiahol vynikajúci výsledok. Práve na to myslela spoločnosť SOUDAL pri vývoji upínacieho systému "Click & Fix", ktorý zaručuje veľmi rýchlu a jednoduchú montáž plechovky na aplikačnú pištoľ. A nielen to...


Prečo pištoľ "Click & Fix"?

Pištoľ Click & Fix tvorí dokonalý celok s plechovkou peny, ktorú sa rozhodnete použiť. Jej výhodou je úplne jedinečný upínací systém pištole, ktorý oceníte nielen pri nasadzovaní alebo výmene peny, ale najmä pri práci.

Plechovku s penou nie je potrebné skrutkovať ako pri bežných aplikačných pištoľiach. Jednoducho pripojte ventil plechovky k pištoli Click & Fix a otočte ho o 90°, aby sa zabezpečilo bezproblémové pripevnenie plechovky k pištoli.

 
 
obrázek článku 79:133:3
 
 

 

A je to - už žiadne zdĺhavé skrutkovanie, žiadne úniky peny pri nasadzovaní plechovky. Žiadne straty a komplikácie spôsobené únikom peny počas samotnej aplikácie. Upínací systém je taký spoľahlivý, že počas prevádzky nedochádza k únikom peny v okolí ventilu. Dávkovacia ihla v hlavni pištole zabezpečuje presné a rovnomerné dávkovanie. Zabezpečuje tiež úplné vyprázdnenie obsahu nádobky, takže skutočne využijete všetko, za čo zaplatíte.

V porovnaní s bežnými aplikačnými pištoľami je plastová verzia pištole Click & Fix ľahšia, čo určite oceníte pri dlhšej práci. Pištoľ Click & Fix má tiež zaručenú dlhšiu životnosť. Odnímateľná pracovná časť potiahnutá PTFE a nastaviteľné tesnenie ihly zabezpečujú bezproblémovú prevádzku. Špeciálny tvar a materiál pištole výrazne uľahčuje jej čistenie a údržbu.

obrázek článku 79:133:1

obrázek článku 79:133:2

 
 
 

 

Patentovaný systém Click & Fix od spoločnosti SOUDAL si jednoducho získa každého, kto sa ho rozhodne vyskúšať.

Polyuretánové peny pre pištole Click & Fix

V súčasnosti SOUDAL ponúka niekoľko polyuretánových pien pre patentované aplikačné pištole Click & Fix.

ETICS BOND CLICK & FIX je vysokokvalitná lepiaca pena, ktorá je vďaka svojej vynikajúcej priľnavosti k betónu a zníženej horľavosti vhodná na použitie v lepených zatepľovacích systémoch.
Brúsenie alebo stierkovanie je možné vykonať už dve hodiny po aplikácii. Je vynikajúca na rýchle a úsporné lepenie tepelnoizolačných dosiek.

S rýchloschnúcou, nízkoexpanznou, vysoko výnosnou inštalačnou penou SOUDAFOAM MEGA CLICK FIX na profesionálnu montáž okenných a dverových rámov môžeme zrušiť pojem "stavebná sezóna". Jej zimný variant má rozšírený teplotný rozsah použitia od -12 °C do +30 °C, takže ju možno použiť aj v zime.

Upínací systém Click & Fix Soudal v súčasnosti pripravuje aj pre jednu zo svojich najpredávanejších polyuretánových pien, a to s jedným balením rýchlotuhnúceho polyuretánového lepidla pre interiér a exteriér SOUDABOND-EASY-CLICK-FIX prilepiť až dvanásť metrov štvorcových sadrokartónových, cementotrieskových, drevotrieskových alebo drevovláknitých dosiek na všetky bežné stavebné podklady. Je ideálny aj na lepenie izolačných vrstiev z polystyrénu alebo minerálnej vlny, na rýchle lepenie dutých tehál a pórobetónových tvárnic.

Nízkoexpanzná montážna pena SOUDAFOAM GUN LOW EXPANSION CLICK & & FIX sa vyznačuje minimálnou rozťažnosťou a vysokou objemovou stálosťou po vytvrdnutí.
Pre svoje vlastnosti sa odporúča najmä na montáž okenných a dverných rámov vrátane zárubní, na vyplnenie dutín, ako aj na utesnenie a vyplnenie otvorov v strešných konštrukciách.

Špeciálna SOUDAFOAM FR-B1 CLICK & & FIX je jednozložková polyuretánová pena určená na inštalácie s požiadavkami na požiarnu odolnosť. Aby nám pištoľ dobre a dlho slúžila, mali by sme dbať na jej údržbu.

V ponuke spoločnosti SOUDAL nájdete špeciálny čistiaci prostriedok v spreji ČISTIČ NA PENU A ZBRANE, pomocou ktorého môžete dokonale odstrániť ešte nevytvrdnutú penu.

5502-cistic-pu-peny-a-pistole-click-viz-1502 Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Kombinovaný čistič na ošetrenie aplikačnej pištole na PU peny i čistenie postriekaných plôch pomocou ...

ETICS_BOND_CLICK_VIZ_1409 Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Vysoko kvalitná lepiaca pena pre ekonomické a rýchle lepenie tepelnoizolačných dosiek na steny a fa...

1941-pinapupesoclfiko Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Pištoľ na PU penu SOUDAL Click&Fix je vysoko kvalitná aplikačná pištoľ pre každodenné profesionálne...

1939-pinapupesoclfipl Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Pištoľ na PU penu SOUDAL plastová Click&Fix je vysoko kvalitná ľahká aplikačná pištoľ na...

SOUDAFOAM_FR_HY__CLICK_VIZ_2110 Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Soudafoam FR HY je jednozložková rozpínavá montážna pena so zvýšenou výdatnosťou. Obsahuje hnacie p...

SOUDAFOAM_LOW_EXPANSION_CLICK_750ML_VIZ_1305 Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Profesionálna nízkoexpanzná polyuretánová montážna pena. Vyznačuje sa minimálnou rozpínavosťou v...

SOUDAFOAM_GUN_CLICK_MEGA_70_870ML_VIZ_1210 Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištolových pien

Profesionálna montážna pena so špeciálnou receptúrou a zvýšeným obsahom náplne. Garantuje vysoko k...