Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


Spoľahlivý pomocník na lepenie a tmelenie

Možno niektorý historik v budúcnosti označí prvé desaťročie nášho tisícročia za vek lepidla. Je faktom, že mnohé veci, ktoré sme kedysi museli pribíjať, skrutkovať alebo zvárať, dnes rýchlo a jednoducho zlepíme.

Tým odpadá mnoho ďalších činností, napríklad vŕtanie, a práca je neporovnateľne presnejšia a čistejšia.
SOUDAL prináša do tejto oblasti viacero zaujímavých produktov.

Trikrát o lepidlách

Modré FIX ALL CLASSIC možno použiť doma, na stavbe alebo v aute na utesnenie a lepenie savých a nesavých materiálov. Keďže je svojím spôsobom univerzálne, nahrádza celý rad predchádzajúcich špecializovaných lepidiel. Lepí betón, omietku, prírodný a umelý kameň, drevo a drevotrieskové dosky. Laminát, plasty, polystyrén, PVC, korok, minerálna a sklená vlna, železo, olovo, zinok, meď, hliník, sklo, obkladačky, sanitárna keramika, porcelán, zrkadlá
a mnohé ďalšie však preň nepredstavujú žiadny problém. Nelepí len na PE, PP a teflón.

Jedná sa o neutrálny, vysokokvalitný, flexibilný lepiaci tmel, s ktorým môžeme lepiť nielen mokré povrchy, ale aj pod vodou. V exteriéri dobre odoláva poveternostným vplyvom, ako aj rôznym chemickým hrozbám. Rýchlo tvrdne, ale zostáva pružný, bez zápachu a zabraňuje tvorbe plesní.

Podobne všestranne použiteľný je aj červený FIX ALL HT (HIGH TACK) . Vyznačuje sa vysokou počiatočnou priľnavosťou za všetkých podmienok. Spoj je vysokopevnostný, odoláva starnutiu, vytvrdzuje aj pri nízkych teplotách a možno ho tiež prelakovať ihneď po aplikácii.


Ale čo tam, kde lepené časti nezakrývajú spoj, takže zostáva viditeľný a z nejakého dôvodu ho nemôžeme prelakovať? Pre takéto situácie by sme mohli použiť "neviditeľné" lepidlo. Do rodiny lepiacich tmelov Soudal patrí FIX ALL CRYSTAL SOUDAL transparentný (bledomodré balenie), 100 % transparentný, neutrálny, vysokokvalitný, flexibilný lepiaci tmel. Je vhodný na lepenie širokej škály materiálov v interiéri aj exteriéri. Maximálnu pevnosť dosahuje po piatich dňoch. ale čo tam, kde lepené časti nezakrývajú škáru, takže zostáva viditeľná a z nejakého dôvodu ju nemôžeme premaľovať? Pre takéto situácie by sme mohli použiť "neviditeľné" lepidlo. Do rodiny lepiacich tmelov Soudal patrí transparentný FIX ALL CRYSTAL (bledomodré balenie), 100 % transparentný, neutrálny, vysokokvalitný, flexibilný lepiaci tmel. Je vhodný na lepenie širokého spektra materiálov v interiéri aj exteriéri. Maximálna pevnosť sa dosiahne po piatich dňoch.

Pri veľkých baleniach používame štandardnú aplikačnú pištoľ, ale najmä pri menších opravách máme balenie
FIX ALL PRESSPACK s pákou, ktorá nám umožňuje veľmi presné dávkovanie tmelu do škáry.

Práca je naozaj jednoduchá: podklad očistíme od prachu, nečistôt a nesúdržných vrstiev. Stlačením spúšte a pohybom ruky v smere škáry rovnomerne vytlačíme primerané množstvo tmelu do škáry. Povrch ihneď vyhladíme stierkou alebo prstom namočeným v mydlovej vode alebo JAR. Ak je škára širšia ako päť milimetrov, bude lepšie vyznačiť okraje tmelu maskovacou páskou. Po prvom vyhladení pásku odstráňte a škáru opäť vyhlaďte prstom.

Ako pracovať s tmelmi

Pri lepení postupujte podobne. Množstvo naneseného lepiaceho tmelu určuje konečné vlastnosti spoja, čím viac tmelu, tým pružnejší bude výsledný spoj. Po vytvrdnutí by však vrstva nemala byť hrubšia ako jeden až päť milimetrov. Opätovným stlačením páčky naneste Fix ALL Classic v bodoch alebo pásoch a ľahkým tlakom spojte lepené materiály. Ak chceme zachovať hrubšiu vrstvu tmelu, použijeme dištančné podložky a fixujeme po dobu potrebnú na vytvrdnutie.

V kúpeľni sa Presspack používa na estetickú úpravu alebo utesnenie škár sanitárnej keramiky. Ani v tomto drsnom prostredí sa ich nedotknú plesne. Na vymedzenie okrajov škár opäť použijeme kryciu pásku a potom pomocou spúšte nanesieme tmel, vyrovnáme povrch, odstránime pásku a prstom namočeným v mydlovej vode ho nakoniec vyhladíme.

obrázek článku 22:64:0

obrázek článku 22:64:1

obrázek článku 22:64:2

obrázek článku 22:64:3

obrázek článku 22:64:4

 

obrázek článku 22:64:5

obrázek článku 22:64:6

obrázek článku 22:64:7

obrázek článku 22:64:8

obrázek článku 22:64:9

 

obrázek článku 22:64:10

obrázek článku 22:64:11

 
 
 
 
FIX_ALL_CRYSTAL_VIZ_1805 Spoľahlivý pomocník na lepenie a tmelenie

Ponúka dokonalé riešenie pre 100% priehľadné a pružné lepenie a tesnenie väčšiny stavebných materiálov...

FIX_ALL_FLEXI_VIZ_1803 Spoľahlivý pomocník na lepenie a tmelenie

Vysoko kvalitný, neutrálny, elastický jednozložkový spojovací a lepiaci tmel na báze SMX hybridných...

FIX_ALL_HIGH_TACK_290ML_VIZ_1809 Spoľahlivý pomocník na lepenie a tmelenie

Neutrálny mimoriadne kvalitný pružný lepiaci tmel s vysokou počiatočnou priľnavosťou. Vhodný na lepenie, ...