Peny, tmely, lepidlá - stavebná chémia, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Rýchlotuhnúce lepidlá predstavujú úplne novú kvalitu v stavebníctve a rôznych renovačných prácach: nie je potrebné hľadať a voziť množstvo materiálu, miešať ho a vykonávať všetky mokré práce, ktoré napríklad pri murovaní extrémne predlžujú stavbu. Lepiaca pena Soudabond Easy PU je vysoko účinná. Vyrába ju spoločnosť SOUDAL.

 

Šikovné je, že lepidlo sa dodáva v aerosólovom balení, takže práca s ním si nevyžaduje ani špeciálnu kvalifikáciu, ani náročné fyzické podmienky, pretože každý môže plechovkou zatriasť, stlačiť trysku a vytvoriť pomocou lepidla čiaru alebo krivku.

Metóda dvojitej aplikácie

Lepidlo uľahčuje prácu v interiéri aj exteriéri. Pri aplikácii vytvára nízkoexpanznú penu, ktorá dokonale vyplní všetky nerovnosti na povrchu lepených dielov bez ohľadu na to, či ide o betón, kameň, drevo, polystyrén alebo kov.

Pre lepidlo SOUDABOND EASY s tubulárnym aplikátorom naskrutkujte tubu aplikátora na ventil. Stlačte ju a naneste pás peny hrubý približne tri centimetre. Ak používate SOUDABOND EASY pištoľ, naskrutkujte plechovku na aplikačnú pištoľ,
a rovnako ako v prvom prípade naneste pruh po obvode dosky a
v strede dosky.

obrázek článku 23:66:0

obrázek článku 23:66:1

obrázek článku 23:66:2

 
 
 

Na čo je to dobré

Lepidlo Soudabond easy z PU peny možno použiť na väčšinu prác v systémoch suchej výstavby, kde je potrebné lepiť povrchy. Pripevňuje sadrokartónové, cementové, drevotrieskové a drevovláknité dosky vrátane plechov na všetky bežné stavebné podklady. Je ideálne na lepenie tepelnoizolačných dosiek z penového a extrudovaného polystyrénu, polyuretánu, minerálnej vlny alebo korku. Akoby to nestačilo, je vhodný aj na lepenie pórobetónových tvárnic.

obrázek článku 23:67:0

obrázek článku 23:67:1

 
 
 
 

Predtým, ako začneme lepiť

Príprava povrchu: musí byť súdržný, bez prachu a mastnoty, preto odstráňte uvoľnené časti omietky a farby a savé povrchy natrite základným náterom. Prach je nepriateľom pevného spoja, pretože bráni priľnutiu lepidla.
Povrchy v okolí miesta, kde budeme pracovať, je dobré chrániť pred možným znečistením.

Malo by byť aspoň päť stupňov Celzia, ideálne je dvadsať. Krabičku s PU lepidlom dôkladne pretrepte (asi pol minúty), niekedy nezaškodí pretrepať ju aj počas nanášania lepidla.

obrázek článku 23:68:0

 
 
 
 
 

Práca s penou je jednoduchá

Jednoducho naneste penu tak, ako je znázornené na obrázkoch. Ak lepíte dosky, okrem "hada" nastriekajte po obvode aj "rám" - mal by byť asi tri centimetre od okraja dosky.
Dosku zľahka pritlačte na podklad a jej polohu upravte najneskôr do ôsmich minút. Dutiny a škáry medzi doskami môžete vyplniť penou.

1129 soea750ml

 
 
 
 
 

Konečné úpravy

Po hodine by mala držať, drží, a ak pena niekde vytiekla, jednoducho ju odrežeme. Ešte nevytvrdnutú PU penu odstránime čistiacim prostriedkom na PU penu, ale tí obozretní miesta, ktoré by mohli byť zašpinené, vopred zakryli.

7347-cistic-pu-peny-a-pistole-zavit-viz-2008 Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Kombinovaný čistič na ošetrenie aplikačnej pištole na PU peny aj na čistenie postriekaných plôch...

1969-piraco310 Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Pištoľ rámová COX je vysoko kvalitná skeletová pištoľ určená pre profesionálov aj domácich majstrov. Vhodná ...

SOUDABOND_EASY_TRUBICKOVA_750ML_VIZ_2205 Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Jednoducho použiteľné rýchlotuhnúce a vysoko účinné polyuretánové lepidlo v aerosólovom balení pre a...

SOUDABOND_EASY_PISTOLOVA_750ML_VIZ_22031 Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu

Ľahko použiteľné rýchlotuhnúce a vysoko účinné polyuretánové lepidlo v aerosólovom balení pre a...

1108-vodni01 Polyuretánové lepidlo uľahčuje prácu