OPRAVUJEME ŠPÁRY A PRASKLINY DOMA AJ VONKU

Tmelíme špáry odlišných materiálov

4-3-3.jpg
Špáry rozdielnych stavebných materiálov doporučujeme vždy riešiť ako dilatačnú špáru. Podmienkami pre správnu funkčnost takej špáry je jej dostatočná šírka tak, aby vzájomné pohyby spojovaných materiálov neboly väčšie než 25% šírky špáry.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Tmelíme špáry okolo vaní a umývadiel

4-3-3.jpg
Vyberte vhodný tmel podľa podkladu. Veľmi dôležité pre dlhodobú životnosť špáry je správne vymedzenie jej parametrov. V prípade špárovania sanitárnej keramiky doporučujeme dodržať minimálne špáru naneseného tmelu 5-10mm a zaistením nepriľnavého dna špáry napr. Tesnicou šnúrou.
( komentáře: 1 ) | Active_bullet viac ...

Opravujeme kútové špáry a praskliny

1
Aby kútová špára alebo prasklina bola kvalitne ošetrená, je nutné dobre pripraviť podklad a dodržať potrebné parametre pre správne vytmelenie špáry, kde je predpoklad drobného pohybu.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Obnovujeme špáry a odstraňujeme starý tmel

4-3-3.jpg
V prípade potreby obnovy poškodenej špáry (1) odstráňte maximálne možné množstvo tmelu vyrezaním napr. montážnym nožom. Pri obnove kútových špár doporučujeme použiť špeciálny Vyrezávač tmelu (2).
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Tmelíme a utesňujeme sklo, automobily a karavany

4-3-3.jpg
Pre zatmelenie netesností okien alebo iných častí automobilov, karavanov (1) apod. je vhodný trvale pružný a všestranne použiteľný; silikónový tmel. SOUDAL Univerzálny silikón je ideálny pre spoje nesavých materiálov a hladkých povrchov. Po vytvrdnutí vytvorí trvale pružnú hmotu, odolnú proti povetrnostným vplivom.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Tmelíme a utesňujeme špáry na terasách a balkónoch

4-3-3.jpg
K utesnení vonkajších špár, u ktorých je predpoklad veľkého namáhania ako dilatačnými pohybmi, tak pôsobením vody a povetrnostným vplivom, je treba vybrať tmel, ktorý bude splňovať tieto náročné požiadavky.Pre pochôdzny prechodový spoj mezi dlažbou terasy alebo balkónu použite SOUDAL Konstrukčný tmel 25D.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Tmelíme a utesňujeme vonkajšie špáry okolo okien

4-3-3.jpg
Pre utesnenie vonkajších špár okolo okien a dverí použijte vhodný pružný alebo pružne plastický tmel. Špáry okolo plastových alebo drevených okien bežných veľkostí utesnite pretierateľným silikonizovaným tmelom SOUDAL Izolačný tmel.
( komentáře: 0 ) | Active_bullet viac ...

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia


Novinky

Gelová NANO penetrace MALA.jpg
Penetračný náter gelovej konzistencie pre ľahkú a kvalitnú úpravu savých podkladov pred nanášaním...
soudabond turbo mala foto.jpg
Čisté, efektívne a trvalé lepenie izolačných panelov. Vhodné pre lepenie izolačných dosiek z...
SOUDAFOAM FR HY.jpg
Čo je Soudafoam FR HY. - Vysoko kvalitná jednozložková protipožiarna pena so zvýšenou...