Utesňujeme a vyplňujeme dutiny

_3.1._DSC_0026.jpg

Pre utesňovanie dutín napr. pri vyplňovaní prierazov alebo prestupov v murive je vhodná polyuretánová pena so zníženou rozťažnosťou v priebehu vytvrdzovania.
Čo najpresnejšie dávkovanie peny s ohľadom na jej rozpínavosť minimalizuje odpad a následne orezávanie. Nadmerná rozpínavosť peny môže mať za následok znečistenie okolitých plôch. Vhodným výrobkom pre vyplňovanie prestupov v murive je SOUDAL Inštalačná pena so zníženou rozpínavosťou a vysokou výdatnosťou.

Pred aplikáciou dózu s penou dôkladne pretrepte, podklad očistite od prachu a nesúdržných častí a navlhčite.  Vypĺňajte postupne zdola nahor cca ½ až 2/3 priestoru.

Pri potrebe vyplnenia väčšej vrstvy ako 10cm aplikujte penu postupne, každú vrstvu nechajte zaschnúť a povrch opakovane navlhčite.

Doba potrebná na dostatočné zaschnutie predchádzajúcej vrstvy sa podľa podmienok pohybuje od 15-tich do 60-tich minút. Po vytvrdnutí odrežte prípadné prebytočné množstvo peny a omietnite alebo povrchovo upravte obvyklým spôsobom.

 

SOUDAL Studničnú penu použite na utesnenie stavebných segmentov proti prenikaniu vody (skruže studní a nádrží, spoje kanalizačných rúr). Špeciálne vyvinutá pena je odolná voči trvalému pôsobeniu vody a vyznačuje sa minimálnou nasiakavosťou.


Povrch očistite od prachu, nečistôt a nesúdržných častí, povrch môže byť vlhký. Studničnú penu naneste v primeranom množstve do miesta spoja a časti ihneď spojte. Počas pár desiatok minút je spoj plne funkčný.

Komentáre Pridať komentár

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia