Montujeme a utesňujeme polyuretánovou penou

web1.jpg

Polyuretanové peny sú významným pomocníkom pri stavebných prácach. Tam, kde sme predtým potrebovali miešať sypké stavebné materiály s vodou, dnes vystačíme s plechovkou peny a aplikačnou pištoľou od spoločnosti Soudal.

Univerzálna zbraň kutilov i remeselníkov

SOUDAL, popredný svetový výrobca polyuretánových pien, používa pri výrobe suroviny prvotriednej kvality, čo v kombinácii s modernými výrobnými postupmi dáva penám vlastnosti, ktorými sa nemôžu chváliť zďaleka všetky výrobky podobného typu na slovenskom trhu.

Stálej priazni kutilov i profesionálnych montážnikov sa dlhodobo teší SOUDAL Montážna pena. Vďaka svojej vysokej kvalite a univerzálnemu použitiu sa radí medzi jednu z najžiadanejších polyuretánových pien na trhu.SOUDAL Montážna pena vykazuje výbornú priľnavosť na väčšinu materiálov.
Používa sa pri montáži:

  • rámov okien, dverí a zárubní
  • k tmeleniu a vyplňovaniu otvorov v murive, okolia potrubí, kábelových i iných prestupov
  • pri montáži konštrukcií striech
  • k tvorbe zvukovoizolačných vrstiev, fixácii trubiek v murive ai.

SOUDAL na svojich stránkach uvádza mnoho praktických rád a návodov, ako s penou pracovať.

Táto jednozložková montážna pena s vysokou výdatnosťou vyniká veľmi dobrou objemovou stálosťou po vytvrdnutí. Dlhodobo plní svoju funkciu, nehrozia tu straty tepelne a zvukovoizolačných vlastností peny.

Pena pod vaňou má i tepelne a zvukovoizolačný efekt

Vyplnenímutěsnění mezer pod vaničkou sprchového koutu voľného priestoru pod vaňou alebo vaničkou sprchového kúta zaistíte pomocou polyuretánových pien nielen jej dokonalou a dlhodobo stabilnou pozíciou, ale predovšetkým podstatne zlepšíte tepelnoizolačné vlastnosti plášta, čo prispeje k tepelnej pohode pri kúpaní alebo sprchovaní. 

K fixácii sanitárnej techniky odborníci vyvinuli trubičkovú SOUDAL Inštalačnú penu so zníženou expanziou v priebehu vytvrdzovania. Pena rýchlo tuhne, má zvýšenú výdatnosť a je možné ju aplikovať vo všetkých polohách, takže je ideálna pre nanášanie vetších objemov pri vyplňovaní dutín. Umožňuje vysoko ekonomické vyplňovanie šetkých dutín, špár a prestupov s nárokmi na nízku rozpínavosť a vysokú rýchlosť tuhnutia. Po vytvrdení si pena zachováva svoj objem, nezmršťuje sa ani nehrozí následné rozpínanie.

 Praktické rady pre prácu s touto penou, nájdete na webových stránkach SOUDALu.

Pomoc pre studniarov

 
Jutěsnění spár mezi skružemiako už názov napovedá, SOUDAL Studniarska pena sa používa na utesnenie stavebných segmentov proti prenikaniu vody, napríklad pri skružiach studní, šachtách, alebo pri spojovaní kanalizačních rúr.

Pena je po vytvrdnutí vodotesná (až do tlaku 0,5 barov). Odoláva minerálnym olejom, všetkým pôdnym bakteriám a kyselinám. Je určite dobré zmieniť, že po vytvrdnutí ju možno prekryť tmelom, omietkou, či náterom.

Jedná sa o špeciálne vyvinutú penu, ktorá je odolná voči trvalému pôsobeniu vody.

           

Komentáre Pridať komentár

Novinky

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia