SOUDAFRAME SWI - PREDSADENÁ MONTÁŽ OKIEN

SOUDAFRAME_SWI_PROFILE.jpg

SOUDAFRAME SWI (Soudal Window Installation) je systém predsadenej montáže okien do celoobvodového rámu zostaveného z profilov vyrobených z plastu vystužených sklenenými vláknami (GFRP).

GFPR je kompozitný materiál skladajúci sa z dvoch hlavných komponentov: sklenené vlákna ako mechanické vystuženie (absorbcia ťahových síl) a reakčná živica ako hmota na zaliatie vlákien. Jedinečnou vlastnosťou GFPR je, že materiál môže byť prispôsobený špecifickým požiadavkám inštalácie. Soudal optimálne využil výhody GFPR a prispôsobil konštrukciu profilov tak, aby ich vlastnosti boli ideálne pre použitie predsadenej montáže okien.

Kompozity sú ako inovatívne materiály využívané po celé desaťročia v rôznych priemyselných odvetviach ako je letectvo, automobilový, železničný, nábytkársky priemysel, dokonca sa uplatily aj pri výrobe bicyklov. V stavebníctve sa kompozity používajú hlavne v prípadoch, kde sú vyžadované ich vynikajúce mechanické vlastnosti v kombinácii s požiadavkami na tepelnú izoláciu, vysokú odolnosť voči korózii, poveternostným vplivom a narokmi na rozmerovú stabilitu pri teplotných zmenách. A v poslednej rade s požiadavkami na nízku hmotnosť. To je GFPR.

Výrobný proces rámových prvkov GFPR je šetrný k životnému prostrediu a energeticky nenáročný. Ako odpadný produkt je GFPR plne recyklovateľný a používa sa hlavne pri výrobe cementu.

 

Link na kompletný systém nájdete tu: SOUDAFRAME SWI | Soudal.sk

Link na katalóg SOUDAFRAME SWI nájdete tu: SOUDAFRAME SWI | Soudal.sk

Komentáre Pridať komentár

Novinky

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia