S chytrou stavebnou chémiou ani mráz nevadí

uvodní.jpg

Prv se sezonni murári od novembra do marca vracali zo stavieb domov a venovali se hospodárstvu, pretože vziať do ruky kelňu, lyžicu a hladítko se nedalo, respektívne by zo zimných stavebných prác nič dobrého nevzišlo, protože každému bolo jasné, že mráz a malta nejdú dohromady. S výnimkou extrémnych teplotných výkyvov dnes môže byť vďaka niektorým výrobkom spoločnosti SOUDAL stavebná sezóna bezmála nepretržitá

Skôr v zime stavby utíchali alebo sa muselo čerstvé murárske dielo zložito a často nákladne zakrývať a pred mrazom chrániť rohožami alebo riadne zaplachtovať. To všetko dlho trvalo a výsledok bol aj tak neistý. Ale keď staviame, sú čas peniaze, a najmenej štvrťrok (ale skôr dlhšie) pauzu si pripustíme len neradi. Nové murovacie materiály a múdra chémia si avšak aj v tomto rizikovom ročnom období na stavbách dokáže poradiť.

Recept proti zime

Príkladom je protimrazová prísada SOUDAFROST, ktorá významne urýchľuje tuhnutie a predovšetkým tvrdnutie cementových hmôt ako sú betóny, malty, potery a lepidlá. Taká pomoc je v zimnom období pri práci k nezaplateniu. Soudafrost bol pre práce pri teplotách pod bodom mrazu a pre hmoty, ktoré budú v styku s oceľovou výztužou, priamo vyvinutý. Všetko s ním ide rýchlo, takže nehrozí, že armovanie zhrdzavie, taktiež teplota zmrznutia zámesovej vody sa znižuje, takže aj za nízkych teplôt má malta či betón hneď od počiatku vysokú pevnosť. Zvyšuje odolnosť voči posypovým soliam, poveternosti, zmrazovacím cyklom, predlžuje životnosť.

Proti vode

Avšak nielen zima stavebným konštrukciám vadí. Niekde musí odolávať vonkajšiemu tlaku vody. To se týka predovšetkým najrôznejších oporných stien, podzemí – základov, pivníc, garážm, ale taktiež striech, podláh alebo montážnych jám. Tu použijeme vodotesniacu prísadu SOUDAPROOF. Pomáha aj tam, kde chceme vodu viesť, teda vo vodných tokoch a korytách, jazierkach a bazénoch. Použijeme ju po inštalácii vodorovnej hydroizolácie do špárovacej malty aj omietok.
Betón či malta sú po jej použití menej nasiakavé a priepustné, pretože vodotesniaci účinok Soudaproofu je značný.

Dispergácia inými slovami znamená, že sa látky v prostredí rovnomerne rozptýlia. V prípade stekucovacieho účinku sa zvýši hutnosť, vodotesnosť a taktiež výsledná pevnosť základového, architektonického a pohľadového betónu. K tomu slúži superplastifikačná prísada SOUDAPLAST. Používa sa taktiež pri výrobe stavebných prvkov, do cementových podlahových náterov (trebárs pre podlahové vykurovanie) alebo v injektážach a zálievkach, ktoré sú lepšie spracovateľné, bez toho aby sme do nich museli pridávať vodu, ktorá by následne príliš predĺžila ich tuhnutie.

Ako na plesne

Voda však môže hnevať aj inak: tam, kde je jej napríklad v starom murive príliš, čo prezrádzajú nepekné výkvety alebo dokonca nebezpečné plesne. Takú stenu sa snažíme dať do poriadku sanačnou omietkou. Pokiaľ vytvorí hydrofobizované póry, vlhkosť prestane murivom vzlínať. To vie plastifikačná a prevzdušňovacia prísada SOUDAPOR do cementových a vápeno-cementových mált so sanačnými a tepelne izolačnými vlastnosťami. Zlepšuje spracovateľnosť a zvyšuje lepivosť, takže sa lepšie nanáša a vo výsledku taká omietka lepšie vzdoruje vlhkosti a mrazu. Naviac podľa miery prevzdušnenia šporí až dvadsať percent potrebnej hmoty.

Nájdete ich na webe

Škála výrobkov, ktorými nám Soudal zjednodušuje stavanie, je veľmi široká. Predstavuje penetrácie, lepidlá, disperzné spojivá
a vytvrdzovače, ale taktiež čistiace prostriedky na tak úporne držiace znečistenie, aké predstavujú škvrny od vápna, cementu
a maltovín, ktorým sa pri stavbe len ťažko vyhneme. Čistič stavebných povrchov SOUDACLEANER preukázateľne funguje
na betóne, kameni aj tehlách, dlažbách, aj obkladoch, ale dáte s ním „do pucu“ aj stavebné náradie alebo trebárs miešačku.

Komentáre Pridať komentár

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia