Polyuretánové lepidlo uľahčí prácu

Rýchletuhnúce lepidlá predstavujú pri stavbe i nejrôznejších rekonštrukčných úpravách úplne novú kvalitu: odpadá jak zháňanie, tak ťahanie množstva materiálu, jeho miešanie a všetky mokré práce, které napríklad pri murovaní mimoriadne stavbu predlžovali. Soudabond Easy lepiaca PU pena je vysoko účinná. Vyrába ˇju i spoločnosť SOUDAL.

| Instruktážní video Soudabond easy - je to prostě easy:)

Šikovné je, že lepidlo je v aerosolovom balení, takže práce s ním nevyžaduje ani mimoriadnu kvalifikáciu, ani náročné fyzické predpoklady, pretože pretrepať dózu, stláčať trysku a urobiť s lepidlom čiaru alebo krivku zvládne hádam každý.

Dvojaký spôsob nanášania

Lepidlo nám uľahčí prácu v interiéri aj exteriéri. Počas nanášenia vytvára nízkoexpanznú penovú hmotu, která dokonale vyplní všetky nerovnosti na povrchu lepených častí, bez ohľadu na to, či sa jedná o betón, kameň, drevo, polystyrén alebo kov.

U lepidlá SOUDABOND EASY s trubičkovým aplikátorom naskrutkujeme aplikačnú trubičku na ventil. Stlačením páky nanášame asi tri centimetre hrubý pruh peny. Pokiaľ používame SOUDABOND EASY pištoľovú, naskrutkujeme dózu na aplikačnú pištoľ,
a rovnako ako v prvom prípade nanášame pruh po obvode dosky a do jej stredu vlnovku.

polystyren.jpg
přiletdřeva.jpg
beton.jpg

Na čo všetko sa hodí

So Soudabond easy lepiaciou PU penou si poradíte pri väčšine prác v systémoch suchej výstavby, kde potrebujete nejaké plochy prilepiť. Fixujú sa s ňou sádrokartónové, cementotrieskové, drevotrieskové a drevovláknité dosky vrátane kovových plechov na všetky bežné stavebné podklady. Ideálne je na lepenie tepelno izolačných panelov z penového aj extrudovaného polystyrénu, polyuretánu, minerálnej vlny alebo korku. Ako by to nestačilo, môžeme s ním dobre lepiť aj pórobetónové tvárnice.

dřevotříska.jpg
sádrokarton.jpg

Skôr ako začneme lepiť

Pripravíme si povrch: musí byť súdržný, bez prachu a mastnoty, takže voľné časti omietok a náterov odstránime a savé povrchy napenetrujeme. Nepriateľom vytvorenia pevného spoja je prach, ktorý bráni priľnavosti lepiacej hmoty.
Plochy okolo miesta, kde budeme pracovať, je dobré chrániť pred prípadným znečistením.

Malo by byť minimálne päť stupňov Celzia, ideálnych je dvadsať. Dózu s PU lepidlom dôkladne pretrepeme (asi pol minúty), občas neuškodí ju pretrepať aj v priebehu aplikácie lepidla.

IMG_1049x.jpg

Práca s penou je ľahká

Penu jednoducho nanesieme tak, ako je vidno na obrázkoch. Pokiaľ lepíme dosky, okrem „hada“ nastriekame po obvode ešte „rám“ – mal by byť asi tri centimetre od hrany dosky.
Dosku ľahko pritlačíme na podklad a najdlhšie do osem minút ešte môžeme jeho polohu upraviť. Dutiny a špáry medzi doskami je možné penou vyplniť.

soea750ml.jpg

Finálne úpravy

Po hodine čo malo držať, drží a pokiaľ nám niekde pena vytiekla, jednoducho ju odrežeme. Ešte nevyzretú odstránime čističom PU peny, prozieraví však miesta, ktoré bolo možné znečistiť, vopred zakryli.

SÚVISIACE ČLÁNKY

1

PU peny predstavujú pri stavebných prácach významného pomocníka, pretože s nimi možno pracovať rýchle a relatívne čisto. Tam, kde sme predtým potrebovali miešať sypké stavebné materiály s vodou
a všetko potom dlho schlo, dnes vystačíme s dózou a aplikačnou pištoľou od spoločnosti SOUDAL.

|Soudabond easy - je to jednoducho easy:) – Inštruktážne video

Súvisiace odkazy

http://www.ceskykutil.cz/polyuretanove-lepidlo-usnadni-praci

Komentáre Pridať komentár

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia