Click & Fix – upínací systém pre aplikáciu pištoľových pien

click_fix_fin_obalkaweb.jpg

K lepeniu, spojovaniu materiálov a vyplňovaniu otvorov existuje velké množstvo pien, ktorých použitie uľahčuje a urýchľuje prácu. Zároveň ju robí relatívne čistú, neplýtvajme pri nej materiálom a odpad je minimálny

A už vôbec nepotrebujeme žufanku, hladítko a špachtlu, pretože si vystačíme s pištolou, ktorou vybranú penu aplikujeme. A u týchto sa na chvílu zastavíme, pretože „nieje pištol ako pištol“.

Na trhu sú bežné dostupné klasické pištole určené k aplikácii pištolových pien. Ich použitie vyžaduje určitú mieru zkúseností a zručnosti. A v živote ide pedca o to, urobiť si prácu čo najjednoduchšou a zároveň dosiahnúť výborného výsledku. Toto mal na pameti SOUDAL pri vývoji upínacieho systému „Click & Fix“, ktorý zaručuje veľmi rýchlu a jednoduchú montáž plechovky na aplikačnú pištol. A nielen to…Prečo pištol „Click & Fix“?

Pistol Click & Fix tvorí s plechovkou peny, ktorú sa rozhodnete použiť, celok. Jej prednosťou je vcelku unikátny upínací systém pištole, ktorý oceníte nielen pri nasazovaní alebo výmene peny, ale hlavne pri práci.

Plechovku peny nieje treba skrutkovať ako je tomu u bežných aplikačních pištolí. Ventil plechovky jednoducho priložíte k pištoli Click & Fix a jej pootočením o 90° zajistíte skvelé upevnení plechovky na pištoli.

A to je všetko – už žiadne zdĺhavé šrobovanie, žiadne úniky peny pri nasadzovaní plechovky. Žiadné straty a komplikácie zpôsobené únikom peny vám nehrozia ani pri samotnej aplikácii. Upínací systém je natoľko spoľahlivý, že u neho nedocháza k únikom peny v okolí ventilu v priebehu práce. Dávkovacia ihla v hlavnej pištoli sa zase postará o presné a rovnomerné dávkovánie. Zároveň zaistí úplné vyprázdnenie obsahu plechovky, takže skutočne spotrebujete všetko, za čo zaplatíte.

Oproti klasickým aplikačným pištoliam je plastová varianta pištole Click & Fix ľahčia, čo určite oceníte pri dlhšie trvajúcej práci. Pištole Click & Fix ám taktiež zaručene dlhśie vydržia. Vyjímateĺná poteflonovaná pracovná časť a regulovateľné tesnenie ihly zajišťuje jej bezporuchový chod. Špeciálny tvar a materiál pištole zase výrazne uľahčuje jej čištenie a údržbu.

                 

Patentovaný systém Click & Fix od SOUDALu si proste získá každého, kdo si ho rozhodne vyzkúšať.

Polyuretanové peny pre pištole s patentom Click & Fix

V súčasnostnosti SOUDAL ponúka niekoľko polyuretanových pien pre aplikačné pištole s patentom Click & Fix.

ETICS BOND CLICK & FIX je vysoko kvalitná lepiaca pena, ktorá je vďaka výbornej priľnavosti na betón a zníženej horľavosti, vhodná pre použitie v rámci lepených zatepľovacích systémov.
Brúsenie či stierkovanie možno prevádzať už za dve hodiny po nalepení. Vynikajúce je pre rýchle a ekonomické lepenie tepelne izolačných dosiek.

S rychletuhnúcou a nízkoexpanznou montážnou penou s vysokou výdatnosťou SOUDAFOAM MEGA CLICK FIX, ktorá je určená pre profesionálne montáže rámov okien a dverí, môžeme zrušit termín „stavebná sezóna“. Její zimná varianta má totiž rozšířený rozsah aplikačnej teploty od -12°C do +30°C, takže umožňuje prácu i v zime.

Upínací systém Click & Fix Soudal aktuálne pripravuje i pre jednu zo svojich nejpredávanějších polyuretanových pien, s jedným balením rychletuhnúceho polyuretánového lepidla pre interiér aj exteriér SOUDABOND-EASY-CLICK-FIX nalepíte až dvanásť štvorcových metrov sádrokartónových, cementotrieskových, drevotrieskových alebo drevovláknitých dosiek na všetky bežné stavebné podklady. Je tatiež ideálne k lepeniu izolačných vrstiev z polystyrénu či minerálnej vlny, k rýchlemu lepeniu dutých tehiel i pórobetónových tvárnic.

Nízkoexpanzná montážna pena SOUDAFOAM GUN LOW EXPANSION CLICK & FIX sa vyznačuje minimálnou rozpínavosťou a vysokou objemovou stabilitou po vyzretí.
Pre svoje vlastnosti sa doporučuje predovšetkým na montáž rámov okien a dverí, vrátane obložkových zárubní, k vyplňovaniu dutín i k tmeleniu a vyplňovaniu otvorov v konštrukcii striech.

Špeciálna SOUDAFOAM FR-B1 CLICK & FIX je jednozložková polyuretanová pena určená pre montáže s nárokmi na požiarnu odolnosť. Aby nám pištol dobre a dlho slúžila, mali by sme dbať na jej údržbu.

V ponuke SOUDALu nájdete špeciální sprejový čistič KOMBINOVANÝ ČISTIČ PU PENY A PIŠTOLE, s jeho pomocou dokonale odstránite ešte nevyzretú penu.

Komentáre Pridať komentár

Novinky

Potrebujete poradiť?

Zvoľte oblasť použitia